Városlista
2025. július 6, vasárnap - Csaba

Hírek

2017. Szeptember 14. 19:30, csütörtök | Külföld
Forrás: mti

Egy 14 éves fiú okozta a nyári erdőtüzek jelentős részét Dél-Franciaországban

Egy 14 éves fiú okozta a nyári erdőtüzek jelentős részét Dél-Franciaországban

Tetten érték és őrizetbe vették azt a 14 éves fiút, aki a nyári erdőtüzek egy jelenetős részét okozta Dél-Franciaországban, Marseille közelében - közölték csütörtökön rendőrségi források.

A fiút kedden állították elő a rendőrök, amikor Aubagne településen éppen gyújtogatni próbált. Kihallgatása során bevallotta, hogy az elmúlt nyáron közel húsz alkalommal okozott erdőtüzeket, amelyek mintegy háromszáz hektárnyi területen pusztítottak június és szeptember között.

Augusztus 19-én több mint hatszáz tűzoltót kellett mozgósítani, amikor a fiú Aubagne környékén gyújtogatott, s a tűz miatt le kellett állítani a környéken a vasúti közlekedést, aminek következtében több mint háromezren rekedtek Marseille, Nizza és Toulon pályaudvarain.

A rendőrség most arra keresi a választ, hogy a büntetlen előéletű fiatalkorú egyedül gyújtogatott vagy voltak tettestársai. A fiút csütörtökön pszichiátriai vizsgálatnak vetették alá, hogy megpróbálják a tettének okait megfejteni.

Az elmúlt nyáron több ezer hektárnyi terület égett le a dél-franciaországi erdőkben és Korzika szigetén.

Augusztus 11-én már meggyanúsítottak egy "nagyon klasszikus és aggasztó" piromán profilú 19 éves férfit tucatnyi erdőtűz okozásával Istres település környékén.

Szeptember elején pedig egy negyven év körüli gazdát 6 hónap letöltendő és 12 hónap felfüggesztett szabadságvesztésre ítéltek több erdőtűz okozásáért Lorgues településnél.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 06. 20:00, vasárnap | Külföld

A szlovének több mint fele Horvátországban nyaralna az idén

A szlovének 71 százaléka tervez nyaralást az idén, és a válaszadók több mint fele Horvátországban üdülne - derült ki a Mediana közvélemény-kutató felmérésének vasárnap nyilvánosságra hozott eredményéből

2025. Július 06. 15:00, vasárnap | Külföld

Kína dömpingellenes intézkedéseket vezet be az unióból importált borpárlatokra

A kínai kereskedelmi minisztérium pénteken dömpingellenes intézkedéseket jelentett be az Európai Unióból származó borpárlatokra, mindezt az Európai Bizottsággal zajló kereskedelmi vita közepette.

2025. Július 04. 21:48, péntek | Külföld

Áram nélkül maradt pénteken délelőtt Csehország jelentős része

Áram nélkül maradt péntek délelőtt és kora délután Csehország jelentős része - közölte az országos villamos hálózatot felügyelő vállalat (CEPS).

2025. Július 04. 20:15, péntek | Külföld

Illegális bevándorlás - Donald Trump: a mezőgazdaságban dolgozó migránsokkal kivételt lehet tenni a kitoloncolások alól

Donald Trump kivételt helyezett kilátásba a mezőgazdasági vállalkozásoknál dolgozó migránsok esetében a kitoloncolások alól - az elnök ezt a szándékát Ohio államban tartott ünnepi beszédében jelezte.