Hírek
2018. Augusztus 28. 17:06, kedd |
Belföld
Forrás: mti
DNS-e buktatta le nyolc évvel később a patikarablót
A DNS-vizsgálat buktatta le azt a férfit, aki ellen egy nyolc évvel ezelőtti patikarablás miatt emeltek vádat - tájékoztatta a Fővárosi Főügyészség kedden az MTI-t.
A vádirat szerint a most 43 éves férfi azért vásárolt egy valódinak látszó játék pisztolyt, hogy rablást kövessen el vele. 2010. december 23-án nem sokkal zárás előtt egy zuglói gyógyszertárban ráfogta a játék fegyvert az alkalmazottra és a bevételt követelte.
A sértett azonban megnyomta a pánik gombot, majd átment egy másik helyiségbe telefonálni, mire a támadó pénz nélkül elhagyta a patikát. Az időközben felfüggesztett nyomozás bizonyítékait a rendőrök idén vizsgálták meg újra, és a DNS-e alapján azonosították a vádlottat.
Az új büntetőeljárási kódex adta lehetőségeket kihasználva, a Budapesti XIV. és XVI. Kerületi Ügyészség a bűncselekményt beismerő terhelttel egyezséget kezdeményezett. A vádlott és védője elfogadta a kerületi ügyészség feltételeit, amelyek szerint a büntetés hat és fél év fegyház és hét év közügyektől eltiltás lenne. Az új szabályok szerint, ha a bírósági előkészítő ülésen a vádlott az egyezségnek megfelelően beismeri bűnösségét és lemond a tárgyalásról, a bíróság pedig jóváhagyja az egyezséget, akkor azzal azonos tartalmú ítéletet hoz - ismertették.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld
Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét
A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
