Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2019. December 18. 14:10, szerda | Külföld
Forrás: mti

Csökkent az építőipari termelés az EU-ban

Csökkent az építőipari termelés az EU-ban

Csökkent az építőipari termelés az Európai Unióban és az euróövezetben októberben havi összevetésben - derült ki az uniós statisztikai hivatal (Eurostat) szerdán kiadott jelentéséből.

Az előzetes adatok szerint, szezonálisan kiigazítva az euróövezet 19 tagállamában 1,0 százalékkal, az Európai Unió 28 tagállamában pedig 1,2 százalékkal esett vissza az építőipari termelés októberben az előző hónaphoz képest.

A tavaly októberivel összevetve az euróövezetben 0,3 százalékkal nőtt, az unió egészében viszont 0,2 százalékkal csökkent az építőipari termelés. Elemzők jóval erősebb, éves szinten 2,4 százalékos növekedést vártak az euróövezetre.

Szeptemberben éves összevetésben az euróövezetben 0,3 százalékkal esett vissza, az unióban viszont 0,6 százalékkal nőtt, míg havi szinten 1,1 százalékkal, illetve 0,5 százalékkal nőtt az építőipar termelése.

Októberben a legnagyobb havi csökkenést Lengyelországból (-5,7 százalék), Romániából (-3,4 százalék) és Németországból (-2,8 százalék) jelentették. A legerősebb, 5,1 százalékos növekedést Szlovéniában mérték, majd Svédország (+4,1 százalék) és Magyarország (+3,2 százalék) következik.

A legnagyobb növekedést 2018 októberéhez képest Romániában (+24,6 százalék), Magyarországon (+20,5 százalék) és Bulgáriában (+3,1 százalék) regisztrálták. A legnagyobb csökkenést Lengyelországban (-4,1 százalék) és Szlovéniában (-4,0 százalék) mérték.

A statisztika havi és éves bontásban is meglehetősen hiányos, ugyanis 12 országból nincs októberre vonatkozó adat, és közülük is 7 országra csak negyedéves adatot tesznek közzé. A 12 ország közöl Olaszország egyáltalán nem közöl adatot, azokat bizalmasan kezeli.

Címkék: építőipar

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 19. 12:00, kedd | Külföld

Havasi Bertalan feljelentést tett Magyar Péter ellen hivatali visszaélés miatt

Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Kabinetiroda korábbi helyettes államtitkára hétfőn az I. kerületi rendőrkapitányságon feljelentést tett Magyar Péter miniszterelnök ellen hivatali visszaélés miatt.

2026. Május 18. 15:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba Irán ellen

Donald Trump amerikai elnök ismét cselekvésre szólította fel Iránt a konfliktus rendezése érdekében, ellenkező esetre az eddigieknél súlyosabb következményeket helyezett kilátásba vasárnap.

2026. Május 18. 14:00, hétfő | Külföld

Videó - Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államokban

Összeütközött a levegőben két katonai repülőgép egy légi bemutatón az Egyesült Államok Idaho államában vasárnap, a pilóták túlélték a balesetet.