Hírek
2019. Február 01. 09:54, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Buszfosztogató bandát kaptak el a tiszafüredi rendőrök
Autóbuszokat fosztogató bandát lepleztek le a tiszafüredi nyomozók, a lopásokkal okozott kár több millió forint.
Kovács Ágnes a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense pénteken az MTI-nek elmondta: három szentmártonkátai férfit kedden, etyeki és mendei társukat csütörtökön fogták el; mindannyian elismerték tettüket.
A rendőrök lefoglalták a gyanúsítottaknál talált több száz táblát, műszerfalakat, márkajelzéseket, pénztárgépeket és egyéb, autóbuszokról származó berendezéseket, megállóknál kihelyezett menetrendi tájékoztatókat és rendszámtáblákat- közölte.
A tiszafüredi kapitányságon tavaly júniusban indult eljárás lopás miatt. Az ismeretlenek akkor a tiszafüredi buszpályaudvaron álló autóbuszból műszerfalat loptak el, előzőleg pedig a jászberényi pályaudvaron ledes táblákat és a műszerfalból szakszerűen kiszerelt berendezéseket vittek el.
A nyomozás alatt számos hasonló esetre derült fény más megyékből is, a lopásokkal okozott kár így több millió forintra emelkedett.
A sajtóreferens arról is beszámolt, hogy a csapat tagjai általában éjjel jutottak fel a buszokra. Egyebek mellett kapcsolókat, műszerfalakat, digitális kijelzőket, jegykiadó- és pénztárgépet loptak el, de "vittek mindent, ami mozdítható volt" - fogalmazott.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
