Hírek
2018. Április 03. 12:33, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Biciklisre lőtt egy autós – Vádat emelnek

Vádat emelt a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség kedden egy sofőr ellen, aki tavaly novemberben gáz-riasztó fegyverrel rálőtt egy kerékpárosra Budapesten - közölte a fővárosi főügyész az MTI-vel.
Ibolya Tibor a közleményben azt írta, az autót vezető 21 éves férfi erősen ittas utasával a lehúzott ablakon keresztül hangosan szidalmazott egy biciklist, amikor a VII. kerületi Izabella utcában elhaladtak mellette. Amikor a forgalmi okokból megálló autót beérte a biciklis, számon kérte rajtuk korábbi viselkedésüket, mire hangos szóváltás alakult ki közöttük.
A vádlott mellett ülő férfi kiszállt a kocsiból, a vádlott pedig a kesztyűtartóból elővett gáz-riasztó fegyverrel a nyitott ajtón keresztül, körülbelül másfél méter távolságból a kerékpáros felé lőtt, miközben azzal fenyegetőzött, hogy a következő lövéssel a fejét fogja eltalálni. Utasa ekkor visszaült az autóba, majd elhajtottak a helyszínről.
A férfi ellen a Budapesti VI. és VII. Kerületi Ügyészség fegyveresen elkövetett garázdaság miatt nyújtott be vádiratot - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Augusztus 20. 08:39, szerda | Belföld
Augusztus 20. - Felvonták a nemzeti lobogót az Országház előtt
Katonai tiszteletadás mellett, Sulyok Tamás köztársasági elnök jelenlétében felvonták Magyarország nemzeti lobogóját az augusztus 20-i állami ünnepen, szerda reggel a Parlament előtti Kossuth Lajos téren.
2025. Augusztus 19. 07:53, kedd | Belföld
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre
Megnövelt férőhellyel és többletjáratokkal készül a MÁV-csoport a nemzeti ünnepre - közölte a közlekedési vállalat az MTI-vel hétfőn.
2025. Augusztus 19. 07:51, kedd | Belföld
Kapu Tibor: 45 év után újra megmutattuk a tehetségünket a világnak
Mi, magyarok az ország minden tájáról, különböző intézményekből, különböző hátterekkel és tapasztalattal, de egyező céllal és hivatástudattal elértük azt, hogy 45 év után újra megmutassuk a tehetségünket a világnak
2025. Augusztus 18. 07:57, hétfő | Belföld
Az államtitkár szerint az új lakáshitel árkorlátai megakadályozzák az ingatlanok drágulását
A fix 3 százalékos lakáshitel programjának árkorlátai meg fogják akadályozni az ingatlanok drágulását a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára szerint.