Hírek
2012. Május 10. 14:07, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress
Beiktatták az új államfőt
Nem költséges, de azért a hagyományos műsorelemeket sem nélkülözi az új államfő csütörtöki beiktatási ünnepsége. Áder János lesz a rendszerváltás utáni ötödik köztársasági elnök.
A Sándor-palotában tartandó beiktatási ünnepségre meghívót kaptak a jelenlegi és volt közjogi méltóságok, továbbá valamennyi országgyűlési képviselő és miniszter. A vendégek között ott volt többek között a legfőbb ügyész, az Állami Számvevőszék, a Magyar Nemzeti Bank és a Magyar Tudományos Akadémia elnöke is.
Áder János május 2-i megválasztása utáni első beszédében azt mondta, hogy a törvény szellemét fogja mindenképpen képviselni, a megfelelő jogszabályokat aláírja, de amelyeket nem tart elég jónak, azokat visszaküldi majd az Országgyűlésnek. Az új elnök már beiktatása után törvénydömpingre számíthat, hiszen a jegybanktörvény módosítása mellett érkeznek majd az új adók is, őszre pedig elkészülhet az új Büntető Törvénykönyv.
OrientPress Hírügynökség
Kép: MTI
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
