Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2012. Január 11. 13:15, szerda | Sport
Forrás: Felix Promotion

Babos: irány a főtábla!

Babos: irány a főtábla!

Babos Tímea csütörtökön kezdi meg szereplését az év első tenisz Grand Slam-tornáján, az Australian Openen. A Felix Promotion sportmenedzser-irodával együttműködő Babos első ellenfele a grúz Margalita Csahnasvili lesz.

Elkészült az Australian Open selejtezőjének sorsolása, a kvalifikációnak 21. kiemeltként nekivágó Babos Tímea útja nem lesz könnyű a főtábláig. A Felix Promotion sportmenedzser-irodával együttműködő teniszezőnek az első két körben könnyebbnek tűnő feladata lesz, hiszen előbb a grúz Margalita Csahnasvilivel, majd a cseh Kristyna Plisková és a francia Irena Pavlovic csatájának a győztesével kell meccselnie, a harmadik körben viszont vagy nehéz vagy kényes szituációba kerülhet. A nehezet Akgül Amanmuradova, a kvalifikáció második kiemeltje jelenti, a kényest pedig legjobb barátnője, Jani Réka. Az üzbég és a magyar hölgy ugyanis egy ágon szerepel, adott esetben a második körben összefuthatnak, és csatájuk győztesére várhat Babos a főtábláért.

„Természetesen szeretnék feljutni a főtáblára, és ha már esetleg ott vagyok, nem lennék boldogtalan, ha életem első főtáblás meccsét kedvenc városomban nyerném meg – mondta Babos Tímea. – Jó partnerekkel edzhettem szabadtéren, utóbbi különösen fontos volt, mert több mint két hónapig csak fedett pályán teniszezhettem. Az évben játszottam öt egyéni és két párosmeccset játszottam, jó meccsek voltak, és úgy érzem, jó formába lendültem.”

Az Australian opent követő Grand Slam-tornán, a tavaszi Roland Garroson Timi talán már a főtábláról indulhat. „Kevés megvédendő pontom van ebben az időszakban, jó eredményekkel sokat javíthatok a helyezésemen. Legalább harminc helyet kellene előrelépnem, a főtáblára kerüléshez a száztizedik hely környékére, vagy inkább annál is előrébb kellene kerülnöm. Azon leszek, hogy sikerüljön. A Fed-kupa után 220 ezer dolláros versenyeken is indulok, Bogotában például a főtáblán kezdhetek. Ha az ilyen tornákon jól szerepelek, sokat léphetek előre” – fogalmazott az Australian Open selejtezőjét csütörtökön kezdő Babos.

Címkék: Babos Tímea, tenisz

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 03. 08:00, péntek | Sport

Vb-2026 - A portugálok fordítottak a horvátok ellen, és a nyolcaddöntőben folytatják

A portugál válogatott a második félidő elején hátrányba került, végül azonban 2-1-re legyőzte a horvátokat csütörtökön a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett mérkőzésén Torontóban.

2026. Július 02. 13:00, csütörtök | Sport

Labdarúgó NB II - Portugál hátterű tulajdonosa lett a Videoton FC-nek

Portugál hátterű, az Egyesült Államokban bejegyzett tulajdonosa lett a Videoton FC-nek, miután a város közgyűlése szerdán zárt ülésen a három jelentkező közül a Final Third LLC. 775 millió forintos ajánlatát fogadta el.

2026. Július 02. 06:44, csütörtök | Sport

Vb-2026 - Belgium kétgólos hátrányból felállva jutott 16 közé Szenegál ellen

A belga válogatott kétgólos hátrányból fordítva hosszabbításban 3-2-re legyőzte a szenegáli csapatot szerdán a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett seattle-i mérkőzésén.

2026. Július 01. 08:00, szerda | Sport

Vb-2026 - A nyolcaddöntőbe jutásért: Franciaország-Svédország 3-0

A francia válogatott könnyedén, 3-0-ra verte a svéd csapatot kedden a labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőbe jutásért rendezett New York-i mérkőzésén.