Városlista
2026. május 19, kedd - Ivó, Milán

Hírek

2016. Április 04. 10:23, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az EU-török megállapodással az illegális migráció nem zárult le

Az EU-török megállapodással az illegális migráció nem zárult le

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint az Európai Unió (EU) és Törökország közötti, az Európába tartó menekültáradat megállítását célzó megállapodással az illegális migráció nem zárult le,

a probléma nem oldódott meg. Bakondi György az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában elmondta: valószínűleg az eddigi bevált balkáni útvonal véglegesen lezárul, és a megállapodás után ki fog alakulni egy új migránsútvonal.

Vannak információk arról, hogy az embercsempészek Albánia felé vagy Olaszországba vinnék a migránsokat - közölte.

Bakondi György a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában a kormányzati informatikai rendszerek elleni támadásról szólva elmondta, hogy jelenleg is zajlanak a vizsgálatok.

Emlékeztetett, hogy egyetlen nap alatt mintegy 62 ezer támadás érte a kormányzati informatikai hálózatot. Ez egy úgynevezett túlterheléses támadás volt - mondta Bakondi György.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld

A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést

A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát

2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai

A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.