Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2019. Szeptember 24. 09:44, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Az autósok ötödét büntették az egyhetes akció alatt

Az autósok ötödét büntették az egyhetes akció alatt

Az ellenőrzött autósok mintegy ötödét büntették meg a rendőrök az egyhetes TISPOL akció alatt, amely során elsősorban a vezetés közbeni mobiltelefon-használatra fókuszáltak.

A szeptember 16. és 22. között tartott akció alatt 20 ezernél is több gépjárművezetőt ellenőriztek, közülük mintegy 4300 ellen indult eljárás – közölte a rendőrség kedden a honlapján.

Utóbbiak harmada (1436 sofőr) nem csatolta be a biztonsági övét, míg negyedük (1177 ember) használta mobiltelefonját vezetés közben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld

Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten

Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.

2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld

Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják

Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.