Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2017. Október 17. 07:00, kedd | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Az amerikai elnök ismételten tagadta a szexuális zaklatás vádját

Az amerikai elnök ismételten tagadta a szexuális zaklatás vádját

Donald Trump amerikai elnök hétfőn este ismételten tagadta a szexuális zaklatás vádját, amelyet a tavalyi elnökválasztási kampányban hoztak fel ellene.

Trump hamis információnak minősítette a vádaskodást: "csak annyit mondhatok, hogy ezek teljességgel hamis és kitalált információk".

Az elnök újságírók kérdéseire válaszolt így, miután nyilvánosságra került, hogy az őt tavaly zaklatással megvádoló nők egyike bírósági úton kérte a választási kampányban felmerült vádakról szóló valamennyi dokumentum kiadását. A New York állam legfelső bírósága hétfőn büntetés terhe mellett szólította fel Trump munkatársait a kért dokumentumok benyújtására.

A dokumentumokat Summer Zervos kérte, aki 2005-ben Donald Trump NBC televízióban sugárzott valóságshowjának egyik szereplője volt, és tavaly novemberben - napokkal a november 8-án tartott elnökválasztás előtt - összehívott sajtóértekezleten azt állította, hogy Trump még 2007-ben megsimogatta és megpróbálta erőszakosan megölelni őt egy Los Angeles-i szállodában.

Donald Trump már tavaly tagadta a történetet, és hazugsággal vádolta Zervost és más nőket is. Emiatt Summer Zervos márciusban hitelrontásért indított pert ellene New York államban, és ehhez a perhez kérették be a tavalyi választási kampányban elhangzott vádakról szóló valamennyi dokumentumot.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:13, péntek | Külföld

Hszi Csin-ping: folytatni kell Kína csodájának új fejezetét

Folytatni kell Kína csodájának új fejezetét, 2026 a 15. ötéves terv nyitó éve lesz - mondta Hszi Csin-ping, a Kínai Népköztársaság elnöke a közmédiában csütörtökön sugárzott beszédében.

2026. Január 02. 10:11, péntek | Külföld

Ukrán elnök: a háború idén véget érhet, de fokozni kell a nyomást Oroszországra

Az ukrajnai háború 2026-ban véget érhet, de ehhez fokozni kell a nyomást Oroszországra - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán elnök újévi beszédében.

2026. Január 01. 09:49, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - Vlagyimir Putyin: hiszünk a győzelmünkben!

2025. December 30. 09:51, kedd | Külföld

Kreml: Moszkva egyetért Donald Trumppal abban, hogy közel a rendezés

Moszkva egyetért Donald Trump amerikai elnöknek azon kijelentésével, miszerint a felek közel állnak az ukrajnai konfliktus rendezéséhez, és a tárgyalások végső szakaszban vannak