Hírek
2022. December 16. 14:03, péntek |
Belföld
Forrás: mti
A Volkswagen hamarosan dönt kelet-európai akkumulátorgyára helyszínéről
A beruházás legesélyesebb helyszínének Csehországot tekinti a szakma, de szóba jöhet Magyarország, Lengyelország és Szlovákia is.
A Volkswagen csoport hamarosan, talán már az idén meghozza a döntést egy kelet-európai akkumulátorgyár építésének helyszínéről - jelentette be Oliver Blume, a konszern vezérigazgatója a pénteki berlini rendkívüli közgyűlésen.
A beruházás legesélyesebb helyszínének Csehországot tekinti a szakma, de szóba jöhet Magyarország, Lengyelország és Szlovákia is. A tervezett akkumulátorgyár 2027-ben kezdené meg a termelést.
A Volkswagen partnereivel együtt hat cellagyárat tervez Európában, amelyek 2030-ig 240 gigawattóra kapacitással rendelkeznek. Németországban, Salzgitterben júliusban tették le egy nagy gyár alapkövét. Két további helyszínt erősítettek meg Svédországban és Spanyolországban.
Fotó: Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 13:00, kedd | Belföld
Hosszabb nyitva tartással készül a NAV a bevallás utolsó napjaira
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
