Hírek
2020. Április 08. 14:01, szerda |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
A szárazság ellenére szépen nő a búza és a repce
Az aszály ellenére szépen nő a búza és a repce a földeken - mondta Vancsura József, a Gabonatermesztők Országos Szövetségének (GOSZ) elnöke szerda reggel a Kossuth Rádió Jó Reggelt, Magyarország című műsorában.
Az elnök elmondta, a gazdák hozzászoktak már a szárazsághoz, hiszen három éve minden tavasszal aszály van az országban.
Hangsúlyozta, Magyarországon a vetőmag előállításához és a kertészethez már feltétlenül öntözni kell, enélkül ugyanis nem lehet termelni.
Hozzátette, jelenleg a legnagyobb kihívás az öntözéshez szükséges infrastruktúra kiépítése: a következő 20 évben komoly fejlesztések várhatók ezen a területen.
A legtöbb helyen elektromos szivattyúkkal oldhatják meg az öntözést, a nagy tározók kiépítése pedig állami feladat - mutatott rá.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 19. 09:00, kedd | Belföld
A pénzügyminiszter június 30-ig vizsgálja felül a 2026. évi költségvetést
A kormány megállapítja, hogy Magyarország 2026. évi központi költségvetésének tényleges helyzete átláthatatlan, ezért elrendeli annak teljes körű és soron kívüli felülvizsgálatát
2026. Május 19. 07:12, kedd | Belföld
A végrehajtási rendszerről, a Dunaferr sorsáról, az azbesztszennyezésről is tárgyalt a kabinet
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
