Városlista
2025. július 21, hétfő - Dániel

Hírek

2012. Július 06. 11:10, péntek | Belföld
Forrás: MTI

A nők politikai szerepvállalásáról jelentetett meg kötetet Gurmai Zita MSZP-s EP-képviselő

A nők politikai szerepvállalásáról jelentetett meg kötetet Gurmai Zita MSZP-s EP-képviselő

Miért fontos a nők politikai szerepvállalása? címmel jelentetett meg tanulmánykötetet Gurmai Zita szocialista európai parlamenti képviselő, aki az interneten elérhető kiadványt pénteken sajtótájékoztatón mutatta be, Budapesten.

A könyv az Európai Szocialista Párt brüsszeli konvenciójának keretében rendezett munkaértekezleten elhangzott előadásokat foglalja össze. Arra keresi a választ, hogyan fokozható a nők politikai részvétele. Gurmai Zita elmondta: a tanulmányok szerzői – elsősorban kelet-közép-európai gondolkodók - arra világítanak rá, hogy Európa számára előnyösebb lenne, ha több nő venne részt a döntéshozatalban. A száztíz oldalas kiadványban tanulmányok olvashatók a többi közt a horvátországi fiatal nők helyzetéről, a női politika jelentőségéről a gazdasági és a szociális kihívások tükrében, és a bosznia-hercegovinai tapasztalatokról. A képviselő honlapján (www.gurmai.hu) elérhető kötet magyar és angol nyelven olvasható. Az elektronikus könyv a Kelet-közép-európai Hálózat a Nőkért és a Nők a Valódi Esélyegyenlőségért Alapítvány gondozásában jelent meg.

Címkék: Pártok-MSZP

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 21. 07:57, hétfő | Belföld

AM: jelenleg is tart az aratás, figyeljünk az utakon!

Még tart az aratási időszak, ezért országszerte a nagy mezőgazdasági munkagépek megemelkedett forgalmára kell számítani az utakon, ez pedig fokozott figyelmet és türelmet igényel minden járművezetőtől

2025. Július 21. 07:56, hétfő | Belföld

Kövér László: Magyarország a józan ész politikájának képviselője

Magyarország a józan ész politikájának leghatározottabb képviselője napjaink Európájában

2025. Július 21. 07:54, hétfő | Belföld

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható

A hét elején még napos, meleg, majd a hétvégén felhős idő és lehűlés várható, zápor, zivatar a hétvégéhez közeledve egyre gyakrabban alakulhat ki

2025. Július 20. 10:10, vasárnap | Belföld

Az AKK engedélyezte a kínai devizakötvényt

Az ÁKK mandátumot adott ki egy kínai devizakötvény kibocsátás megszervezésére.