Hírek
2012. Január 28. 07:18, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
A gének megmondják mikor lesz a menopauza?
Olyan, a nők korával összefüggő genetikai faktorokat azonosítottak nemzetközi kutatók, melyek összefüggésben állnak a menopauza kezdetével.
A tudósok 13 olyan immunfunkciókkal és DNS helyreállítással kapcsolatos loci-t (egy gén specifikus elhelyezkedése a kromoszómán) állapítottak meg, amelyek a menopauza kezdetére is hatással vannak - mondják bostoni szakértők.
A felfedezésünk megmutatja azon gének szerepét, melyek szabályozzák az immun-működést és a DNS-helyreállítást, hasonlóképp azon génekét, melyek hatással vannak a petefészek-funkciók neuroendokrin rendszerére, amik a menopauzát befolyásolják, jelezve az öregedés folyamatát - mondták a tanulmány szerzői.
Az új felfedezések közelebb visznek minket ahhoz, hogy megértsük a menopauza genetikai alapokon nyugvó időpontját. Emellett reményeink szerint segít megérteni a korai menopauza és a csökkent termékenység miértjét - mondják szakemberek.
A legtöbb nő esetében a menopauza az ötvenes évek elején kezdődik - írja a healthday.com.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
