Városlista
2026. január 2, péntek - Ábel

Hírek

2012. Április 19. 07:05, csütörtök | Belföld
Forrás: OrintPress

35 százalékkal több támogatás a szőlő- és gyümölcsültetvények műveléséhez

35 százalékkal több támogatás a szőlő- és gyümölcsültetvények műveléséhez

Idén 35 százalékkal több mezőgazdasági támogatást (de minimis) kapnak a szőlő és gyümölcstermelő gazdák az ültetvényeik műveléséhez felhasznált gázolaj után, mint tavaly.

A Vidékfejlesztési Minisztérium 2012-ben összesen mintegy 190 millió forint nemzeti forrást biztosít a gazdálkodóknak, akik az idén literenként 70 helyett 95 forintot kapnak.

Az érintett 2500 termelőnek 2012. május 31-ig kell benyújtania a támogatási kérelmet postai úton vagy személyesen a lakó- vagy székhely szerinti illetékes megyei kormányhivatalhoz.

A de minimis támogatást azok a gazdák kaphatják, akik az ültetvényeikben felhasznált gázolaj után a nekik járó jövedéki adót a Nemzeti Adó- és Vámhivatal teljes mértékben visszatérítette.

A mezőgazdaságban de minimis támogatásnak minősül minden olyan (központi költségvetési vagy önkormányzati) forrásból nyújtott támogatás, amelynek összege három egymást követő év alatt nem haladja meg a 7500 eurónak megfelelő forintot, és amiről a támogatást nyújtó, vagy a jogszabály kimondja, hogy mezőgazdasági de minimis támogatásnak minősül.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 02. 10:14, péntek | Belföld

Változékony idő várható az új év első hétvégéjén

2026. Január 02. 10:12, péntek | Belföld

NAV: elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok

Már elérhetők az édesanyáknak és a családoknak járó kedvezményekről szóló adóelőleg-nyilatkozatok - tájékoztatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) csütörtökön az MTI-t.

2026. Január 01. 09:48, csütörtök | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint az 1. héten megtartott ötös lottó számsorsoláson, a Szilveszteri Szuperlottón a következő számokat húzták ki: