Városlista
2025. július 7, hétfő - Appolónia

Hírek

2020. Május 08. 07:13, péntek | Belföld
Forrás: infovárosok

3178-ra nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma és elhunyt 9 beteg

3178-ra nőtt a beazonosított koronavírus-fertőzöttek száma és elhunyt 9 beteg

Újabb magyar állampolgároknál mutatták ki az új koronavírus-fertőzést, ezzel 3178-ra nőtt a hazánkban beazonosított fertőzöttek száma.

Elhunyt újabb 9 idős krónikus beteg. Ezzel 392-re emelkedett az elhunytak száma, 865-en pedig már gyógyultan távoztak a kórházból.

Az aktív fertőzöttek száma 1921 fő. Az aktív fertőzöttek 62 százaléka, az elhunytak 79 százaléka, a gyógyultak 54 százaléka budapesti vagy Pest megyei. 1132 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 74-en vannak lélegeztetőgépen. A Pesti úti idősotthonban 41 főre nőtt az elhunytak száma – olvasható a koronavirus.gov.hu oldalon.

Az oldal térképe alapján továbbra is Budapesten (1552 ember) és Pest megyében (420) van a legtöbb fertőzött. Ezt követi Fejér megye (312), Komárom-Esztergom megye (162), Zala megye (151) és Csongrád megye (105). Vas megyében (14) van a legkevesebb fertőzött Magyarországon.

Elkezdődött a védekezés második szakasza. Ez nem a járvány végét jelenti, hiszen a vírus továbbra is terjed. Az a cél, hogy fokozatosan, szigorú menetrend szerint újrainduljon az életet és továbbra is elkerüljük a járvány „berobbanását”. Ezért Budapesten és Pest megyében továbbra is életben marad a kijárási korlátozás, vidéken viszont új szabályok léptek életbe. Az egész országban továbbra is fontos a 1,5 méteres védőtávolság tartása, és az arc eltakarása a boltokban és tömegközlekedési eszközökön.

Az időseket továbbra is arra kérik, hogy csak kellő körültekintés mellett hagyják el otthonaikat, és az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat a nekik kijelölt idősávban, 9 és 12 óra látogassák.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 07. 08:00, hétfő | Belföld

NFI: már több mint egymillióan látták a Hogyan tudnék élni nélküled? című filmet

Tavaly december óta már több mint egymillióan látták a mozikban a Demjén Ferenc-slágerekre épülő Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjátékot - közölte pénteken a Nemzeti Filmintézet (NFI) az MTI-vel.

2025. Július 07. 00:00, hétfő | Belföld

Repülőgép-szimulátort adtak át a Nyíregyházi Egyetemen

A helyi pilótaképzést támogató modern repülőgép-szimulátort adtak át szombaton a Nyíregyházi Egyetemen.

2025. Július 06. 13:00, vasárnap | Belföld

Hubai Imre: a gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme

A gazdáknak ingyenesen biztosított öntözővíz az aszállyal szembeni védekezés kulcsfontosságú eleme - közölte az Agrárminisztérium mezőgazdaságért felelős államtitkára szombaton Kiskörén.

2025. Július 06. 09:40, vasárnap | Belföld

Sokan megsérültek a 442-es úton hajnalban történt buszbalesetben

Az elsődleges információink szerint 19-en sérültek meg a 442-es főúton