Hírek
2016. Október 07. 10:37, péntek |
Belföld
Forrás: mti
2017 májusától közlik a mikrocenzus eredményeit
Várhatóan 2017 május végétől közli az idén október 1. és november 8. között sorra kerülő úgynevezett mikrozcenzus eredményeit a Központi Statisztikai Hivatal (KSH)
- mondta a kis népszámlálás szóvivője az M1 aktuális csatorna csütörtöki műsorában. Virág Eszter hangsúlyozta, hogy október 9-ig van lehetősége a kiválasztott 440 ezer háztartásnak kitöltenie interneten a kérdőíveket, utána kérdezőbiztosok keresik fel az embereket.
Eddig a kiválasztottak közel 9 százaléka, vagyis, mintegy 40 ezer háztartás élt az internet nyújtotta lehetőséggel, jellemzően a 30 és 50 év közötti korosztály.
Október 10-től, amennyiben a kérdezőbiztosok nem találják otthon a kérdezendőt, értesítést hagynak. A kérdőívek kitöltésére nem csak a lakásban, hanem akár egy kávézóban vagy egy könyvtárban is lehetőség nyílik - mondta Virág Eszter.
A népességösszeírást a tízévenként rendezett népszámlálás félidejében tartják, a lakosság 10 százaléka, csaknem egymillió ember megkeresésével, hogy felmérjék az elmúlt öt év társadalmi változásait. A mikrocenzussal a KSH adatokat kap a népesség nagyságáról és összetételéről életkor, nem, családi állapot, iskolai végzettség, foglalkoztatottság, nemzetiség és számos más demográfiai mutató alapján, továbbá képet kap a lakásállomány főbb adatairól is.
Az összeírás 2148 település 440 ezer címét érinti, a kiválasztott lakásokban élők részvétele kötelező, de a kérdőíveken nem szerepel a válaszadók neve, és az adatokat kizárólag statisztikai célokra használhatják.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 03. 15:00, péntek | Belföld
Gajdos László: szabályszegő és egészséget veszélyeztető üzemeknek nincs helyük Magyarországon
2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld
Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten
Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.
2026. Július 03. 13:00, péntek | Belföld
Kormányszóvivő: október 22-én nyilvánosak lesznek az elmúlt rendszer egyes titkosszolgálati iratai
2026. Július 03. 07:28, péntek | Belföld
Magyar Péter: az iskolakezdési támogatás első részletét augusztus végéig utalják
Az iskolakezdési támogatás első részletét, 50 ezer forintot augusztus 24-ig utalja a Magyar Államkincstár - közölte a miniszterelnök csütörtökön a Facebook-oldalán közzétett videójában.
