Városlista
2026. július 4, szombat - Ulrik

Hírek

2011. Augusztus 22. 14:25, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

14 millió visszapillantótükör egy év alatt?

14 millió visszapillantótükör egy év alatt?

Jövőre már akár 14 millió visszapillantó tükröt is összeszerelhetnek az SMR Hungary alkalmazottai, miután az indiai tulajdonban lévő cég felépítette új gyárát a mosonmagyaróvári Mowinparkban.

Az összeszerelő üzem beruházási költségének ötödét állami támogatásból fedezték.

Megkétszerezte komplett visszapillantótükör-összeszerelői kapacitását az indiai tulajdonban lévő mosonszolnoki SMR Hungary azáltal, hogy Mosonmagyaróváron is létesített egy üzemet. A mosonszolnokihoz hasonlóan évi hétmillió komplett tükör összeszerelésére képes új, 14 ezer négyzetméteres gyár közel 7 milliárd forintos beruházásához 1,4 milliárdot kitevő munkahelyteremtő támogatást kapott az elmúlt évet 1300 alkalmazottal zárt vállalat, amely a jövő év végére már 1500 embernek ad munkát - olvasható a Világgazdaságban.

Mint Tibori Pál-Levente vezérigazgató a lapot arról tájékoztatta, hogy a tervek szerint ebben az évben ugyanezeknek a gyártóknak szélesebb modellpalettához 14 millió tükröt és tükörrészegységet, valamint a tavalyihoz hasonlóan mintegy félmillió darab pótalkatrészt készít a vállalat.

A mosonmagyaróvári új üzem építési munkálatai áprilisban befejeződtek: jelenleg a technológiai vizsgálatok, tesztelések folynak. A gyártástechnológia több elemét már telepítették, szeptember végén pedig beindulhat a festőüzem is.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: üzem

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 04. 08:56, szombat | Belföld

Kapitány István: a paksi atomerőmű elkezdte visszaemelni a teljesítményét

A Duna vízhőmérséklete lecsökkent annyira, hogy a Paksi atomerőmű pénteken elkezdhette visszaemelni a teljesítményét - írta Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter Facebook-oldalán.

2026. Július 03. 14:00, péntek | Belföld

Sándor-palota: a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt az államfő Budapesten

Sulyok Tamás köztársasági elnök csütörtökön a Velencei Bizottság tagjaival tárgyalt Budapesten - tájékoztatta a Sándor-palota az MTI-t.